ייפוי כוח מתמשך ואתם

ייפוי כוח מתמשך הוא אחד המסמכים המשפטיים שאתם רוצים לערוך ולהפקיד באתר האפוטרופוס הכללי.

מדוע? משום שהוא יבטיח לכם כי גם ברגע שבו לא תוכלו יותר להבין בדבר, תמשיכו לשלוט בחיים שלכם ובשגרת יומכם ואף אחד לא יתמנה כאפוטרופוס שלכם מבלי שיש לכם יכולת שליטה על כך.

חשוב לדעת כי רק עורך דין שעבר הכשרה של האפוטרופוס הכללי יכול לערוך ייפוי כוח מתמשך.

תמלול הסרטון: רוצים לערוך ייפוי כוח מתמשך, אבל לא יודעים מהיכן להתחיל? אפשר להתחיל פשוט מהתחלה.

ייפוי כוח מתמשך’ התווסף בעקבות תיקון 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, תשכ”ב-1962.

מה מאפשר התיקון לחוק? בזכות התיקון, אתם יכולים לבחור באמצעות ייפוי הכוח המתמשך, כיצד אתם רוצים שהחיים שלכם יראו אם חלילה על פי הגדרות החוק, לא תהיו “מסוגלים להבין בדבר”, באופן קבוע ומתמשך או זמני וחולף.

יש עוד תוספות ל*חוק במסגרת התיקון על פי התיקון לחוק כאמור, בנוסף לאפשרות עריכת ייפוי כוח מתמשך, ניתן גם למנות תומך בקבלת החלטות (סע’ 67ב לחוק), וגם להפקיד הנחיות מקדימות למינוי אפוטרופוס, (סע’ 35א(א)לחוק),אם תחפצו בכך.

כך תוכלו לשמור על העצמאות שלכם, עד כמה שאפשר, ותרגישו בטוחים ושלווים יותר להמשיך בחייכם, בידיעה שאתם שולטים עד כמה שניתן בהם, גם אם לא תהיו “מסוגלים להבין בדבר”. זאת מכוח החוק!

אז מהו ייפוי כוח מתמשך? מדובר במסמך משפטי חשוב מדוייק ומפורט, שיעניק לכם שליטה על חייכם, גם כאשר לא תהיו “מסוגלים יותר להבין בדבר”. בייפוי הכוח המתמשך, תבחרו מי “יכנס בנעליכם” כמיופיי כוח, בכל דבר ועניין הקשור לחייכם. באלו עניינים ? רכושיים, אישיים ורפואיים.

עריכת ייפוי כוח מתמשך, היא תהליך ממוקד ומדוייק היורד לפרטי פרטים, באשר להנחיות לאופן בו יראו חייכם, כאשר “לא תהיו מסוגלים להבין בדבר”. זאת כאמור על ידי מינוי מיופה כוח שאתם תבחרו, אשר ייתר את הצורך במינוי אפוטרופוס.

ייפוי הכוח המתמשך שלכם, יופקד באתר האפוטרופוס הכללי ותוכלו להיות רגועים, שכן ברגע האמת, ההנחיות שלכם תקוימנה, גם כאשר לא תוכלו להביען במילים. בשעה שעורכים ייפוי כוח מתמשך, אנו מקווים כי לא יופעל אף פעם. אבל רגועים לדעת כי הוא קיים למקרה הצורך.

ניתן למצוא מידע רב והנחיות נוספות לשימושכם, באתר משרד המשפטים האפוטרופוס הכללי והממונה על ענייני ירושה בריאות שלמה ואריכות ימים! הסרטון מהווה רק תמצית אודות ייפוי הכוח המתמשך, ואינו מהווה ייעוץ משפטי מכל סוג שהוא. יש להשתמש במידע באתר משרד המשפטים ולהתייעץ עם עורך דין מוסמך בכל דבר ועניין הנוגע לעריכת ייפוי כוח מתמשך. office@veredka-law.co.il 

התוכן המוצג בסרטון אינו מהווה יעוץ ו/או חוות דעת משפטית מכל סוג שהוא.

מוזמנים לצפות בסרטונים נוספים בנושא ייפוי כוח מתמשך באתר היוטיוב שלנו.

יש להיוועץ עם עורך דין בכל נושא הקשור לתכנים העולים מהסרטונים.

כתיבת תגובה